Bez kategorii

Piłka rehabilitacyjna – komu może się przydać?

Piłka rehabilitacyjna to doskonały przyrząd do ćwiczeń. Dzięki niej można nie tylko poprawić wygląd ciała i kondycję. Przyda się także tym, którzy muszą popracować nad ciałem po urazie. Świetnie sprawdzi się także przy ćwiczeniach typu pilates lub przy ćwiczeniach rozciągających.

Piłka rehabilitacyjna to inaczej piłka gimnastyczna. Wygląda jak duży gumowy balon. Co ważne, wykonana jest z antypoślizgowego materiału. Piłki rehabilitacyjne mają różne rozmiary. Na niektórych można siedzieć. Inne, mniejsze, służą przede wszystkim przy ćwiczeniach na ręce.

Piłka rehabilitacyjna jest dostępna w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym lub po prosto w sklepach sportowych. Uniwersalna piłka – czyli taka, która przyda się przy większości ćwiczeń – powinna być dobierana według określonego wzoru: jeśli ćwiczący siada na piłce o idealnym dla niego rozmiarze, wówczas kąt tworzony między łydką a udem to równe 90 stopni.

Piłka rehabilitacyjna to nie tylko sposób na zabawę. Przede wszystkim dzięki niej można uruchomić mięśnie głębokie. Dzieje się tak, ponieważ podczas ćwiczeń z piłką należy łapać równowagę. Piłka lubi odskakiwać, chwieje się pod ciałem, jest bardzo elastyczna. Należy się mocno nagimnastykować, żeby została w miejscu. Tym samym mięśnie głębokie mogą się uelastycznić, rozciągnąć, a przede wszystkim – aktywować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *